Naukowcy z innych państw i ośrodków badawczych chętnie cytują naszych profesorów


Pracownicy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie znaleźli się wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie – tak wynika z zestawienia przygotowanego przez znany, amerykański Uniwersytet Stanforda. W tegorocznym zestawieniu w prestiżowym gronie znaleźli się naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych: prof. dr hab. Mikhail Brik (Katedra Fizyki Teoretycznej), prof. dr hab. Yuriy Povstenko (Katedra Matematyki i Informatyki) i prof. dr hab. Oleh Shpotyuk (Katedra Fizyki Doświadczalnej i Stosowanej).

Oprcowanie obejmuje całokształt dorobku (całe życie zawodowe). Grono badaczy z Polski to 700 osób (co stanowi 2 procent ogółu ze 160 tys. naukowców z całego świata, którzy zostali ujęci w publikacji).

Warto odnotować, że podobne zestawienie opublikowano również w ubiegłym roku. Wówczas w zestawieniu obok prof. Mikhaila Brika i prof. Yuriya Povstenki znaleźli się również dr hab. inż. Jarosław Krzywański, prof. UJD (Zakład Zaawansowanych Metod Obliczeniowych) i dr hab. Arkadiusz Mandowski, prof. UJD (kierownik Katedry Fizyki Doświadczalnej i Stosowanej). Są również pracownikami Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych.

Więcej informacji o zestawieniu można znaleźć pod linkiem: Tutaj