Sekcja Akustyki

Sekcja Akustyki, działająca w ramach Koła Naukowego Studentów Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, łączy Studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i umiejętności związanych z inżynieriami akustycznymi. W ramach sekcji studenci projektują adaptacje akustyczne pomieszczeń, wykonują badania dotyczące pochłaniania i rozpraszania dźwięków przez ustroje akustyczne, zajmują się projektowaniem i budową urządzeń elektroakustycznych takich jak wzmacniacze i kolumny głośnikowe. W ramach działalności tego koła naukowego realizowane są także nagrania muzyczne i filmowe w studio nagrań. Ze względu na kompleksowy remont Uniwersyteckiego Studia Nagrań działalność sekcji jest w tej chwili mocno ograniczona, na rzecz powiększenia zaplecza lokalowo-sprzętowego w niedalekiej przyszłości.

Opiekunowie naukowi Sekcji:

dr inż. Marcin Zastawnik – opiekun naukowy odpowiedzialny za modelowanie przestrzeni akustycznych i nagrania
(e-mail: m.zastawnik@ujd.edu.pl)

dr Rafał Miedziński - opiekun naukowy odpowiedzialny za projekty elektroniczne urządzeń elektroakustycznych
(e-mail: r.miedzinski@ujd.edu.pl)