Sekcja Dietetyków

Sekcja Dietetyków działa w ramach Koła Naukowego Studentów Wydziału Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie działa od grudnia 2019 roku.

Opiekun Sekcji Dietetyków: mgr Karolina Górnik-Horn, dietetyk kliniczny i sportowy k.gornik-horn@ujd.edu.pl

Kto może zostać członkiem Sekcji Dietetyków:

Studenci kierunków:

- Dietetyka

- Żywienie Człowieka i Dietetyka

W życiu Koła mogą uczestniczyć również studenci innych kierunków naszej Uczelni interesujący się żywieniem.

Czym zajmuje się Sekcja Dietetyków:

• Prowadzimy badania oraz projekty naukowe we współpracy z pracownikami naukowymi Wydziału.
  • Angażujemy się w edukację żywieniową przeznaczoną dla różnych grup populacyjnych, w tym dzieci i młodzieży, kobiet ciężarnych i karmiących, sportowców oraz mieszkańców Częstochowy, w formie wykładów, prelekcji, warsztatów, pokazów i konkursów.
  • Uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach naukowych, przeglądach kół naukowych.
  • Organizujemy spotkania z ekspertami w dziedzinie dietetyki klinicznej, dietetyki pediatrycznej, dietetyki sportowej, psychodietetyki, pediatrii, endokrynologii, diabetologii.
  • Promujemy Wydział Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych na organizowanych co roku dniach otwartych Uniwersytetu Jana Długosza, targach edukacyjnych i innych wydarzeniach na terenie Uczelni, jak i poza nim.
  • Podczas Dni UJD dokonujemy pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała gości odwiedzających stoisko Wydziału Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych oraz prowadzimy edukację żywieniową.

Dołącz do nas jeśli:

• Chcesz wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą na zajęciach w praktyce.
  • Twoją pasją jest doskonalenie się i zdobywanie wiedzy.
  • Chcesz zacząć działać w gabinecie dietetycznym, ale nie wiesz od czego zacząć.
  • Chcesz zdobyć doświadczenie niezbędne w pracy dietetyka.
  • Chcesz poznać ludzi, którzy interesują się dietetyką tak jak Ty.