IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Żywność - Żywienie– Dietetyka


W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na IX Ogólnopolską Konferencją Naukową z cyklu Żywność - Żywienie – Dietetyka na temat: Żywienie dzieci w/po pandemi.

Dwa lata pandemii dużo zmieniło w życiu polskich rodzin; najczęściej nie były to zmiany pozytywne: zamknięcie wielu zakładów pracy, utrata zarobków, choroba lub śmierć bliskich, obawa i stres. Kiedy już mieliśmy nadzieję na oddech wybuchła wojna, a z tym pojawiły się nowe problemy. Osobami szczególnie pokrzywdzonymi w wyniku tych wydarzeń były i nadal są dzieci, zestresowane, wyrwane ze swojego środowiska, pozbawione kontaktu z rówieśnikami, a czasami także jedynego ciepłego posiłku, który dostawały w szkole. Jako żywieniowcy i technolodzy żywności dostrzegamy problemy wynikające z tych zdarzeń np. niedożywienie z jednej strony, a otyłość z drugiej, stres i związane z tym zmiany mikrobiomu, które z kolei wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, zmiany zwyczajów żywieniowych, które nie zawsze idą w dobrym kierunku.
W czasie naszej konferencji chcemy aby nasi Wykładowcy naświetlili te problemy i wskazali ewentualne rozwiązania, żeby powiedzieli jak jest, a jak powinno wyglądać odżywianie dzieci, zapewniające im zdrowie i prawidłowy rozwój.
Organizatorem konferencji jest Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych wraz PAN Komitet Nauk o Żywności i Żywieniu oraz Polskie Towarzystwo Technologów Żywności.
Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2022 r., w budynku przy Al. Armii Krajowej 13/15 w Auli 22. 

Program konferencji

Przewodnicząca Komitetu Naukowego: prof. dr hab. Danuta Kołożyn-Krajewska

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego: dr Beata Mikuta