Kolejna edycja warsztatów „Odkryj Tajniki Kryminalistyki”

W dniu 12 kwietnia 2023 r. kadra dydaktyczna Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych

i Technicznych przeprowadziła warsztaty "Odkryj Tajniki Kryminalistyki", w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie oraz Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie. Nasi Goście zostali zaproszeni przez Panów mgr Adriana Wasika i mgr Michała Krugera do wirtualnego świata zbrodni, w którym wykorzystując nowoczesne technologie VR, wcielali się w role detektywów prowadzących oględziny miejsca zdarzenia, ujawniając i zabezpieczając różnego rodzaju ślady kryminalistyczne, a wnioskując na ich podstawie, wspólnie zastanawiali się nad okolicznościami danego zdarzenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne w Laboratorium Kryminalistycznym, które Pan dr Jacek Copik przeprowadził w formie pokazów i ćwiczeń polegających na ujawnianiu i zabezpieczaniu śladów dermatoskopijnych i traseologicznych, w trakcie których uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby bezpośrednio poznać warsztat pracy technika kryminalistyki.

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za złożoną wizytę, a przede wszystkim za aktywny udział w warsztatach. Oczywiście Wszystkich gorąco zachęcamy do kontynuowania fascynującej przygody z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa, co będzie możliwe, dzięki podjęciu studiów I stopnia na tym właśnie kierunku praktycznym, a więcej informacji, wraz z bardzo ciekawą prezentacją przygotowaną przez naszych studentów, znajdą Państwo na stronie tego kierunku: https://kryminalistyka-studia.pl/".

Wyk/opr. mgr Adrian Wasik