Kolejny sukces naszych Profesorów

Po raz kolejny badacze z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych znaleźli się w gronie najbardziej wpływowych naukowców świata pod kątem przyjętych wskaźników cytowań ich publikacji.

Nazwiska 2% najwybitniejszych naukowców uszeregowane na podstawie przyjętych wskaźników oceny dorobku naukowego opublikowano na stronie https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/5 w oparciu o dane opracowane przez Stanford University. Ranking obejmuje dorobek naukowy za rok 2021 oraz cały okres pracy naukowej.

W zestawieniu obejmującym 2021 rok znalazło się dwóch naukowców z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych:

- prof. dr hab. Yuriy Povstenko,

- prof. dr hab. inż. Jarosław Krzywański.

W zestawieniu obejmującym całokształt kariery naukowej wskazano czterech naukowców związanych z Wydziałem Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych:

- prof. dr hab. Yuriy Povstenko,

- prof. dr hab. Oleh Shpotyuk,

- prof. dr hab. inż. Jarosław Krzywański,

- prof. dr hab. Wanda Śliwa (pracownik emerytowany).

Warto zaznaczyć, że w/w badacze już po raz kolejny znaleźli się w tak prestiżowym gronie.

Wyróżnionym Profesorom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!