Komunikat MNiSzW


W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) we Włoszech, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego monitoruje wyjazdy polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdy włoskich studentów oraz naukowców do Polski (w ramach wymiany międzyrządowej oraz porozumień międzyuczelnianych).

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji, przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Włoch, rekomendujemy sprawdzanie aktualnych informacji zamieszczanych na (Link otworzy się w nowym oknie)" style="cursor:pointer">stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz otworzy się w nowym oknie)" style="cursor:pointer">Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.gis.gov.pl). Komunikaty są również na bieżąco zamieszczane na stronie polskich placówek dyplomatycznych we Włoszech oraz na stronie włoskiego Ministerstwa Zdrowia.

Główny Inspektor Sanitarny (według stanu na 24.02.2020) nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji).

Komunikat MNiSzW