Koncertowe zaliczenie przedmiotu na Inżynierii Multimediów

Studenci kierunku Inżynieria Multimediów, pod opieką dr inż. Marcina Zastawnika, 9 lutego 2022 zorganizowali w naszej Auli wyjątkowy koncert. Wyjątkowym z kilku powodów. Po pierwsze było to zaliczenie przedmiotu "Projekt zespołowy" - jeden z wielu praktycznych przedmiotów na tym kierunku. Wydarzenie nie doszłoby do skutku gdyby nie determinacja studentów Reżyserii dźwięku. To oni są organizatorami wydarzenia. Co istotne, zrealizowali też koncert od strony technicznej.

- Właśnie będę bronić pracę inżynierską na specjalizacji Reżyseria Dźwięku. Dzisiejszy koncert jest zwieńczeniem 4 lat pasjonującej nauki i pracy na drodze do bycia inżynierem dźwięku. Na Uniwersytecie mogłem zorientować się na czym polega praca dźwiękowca. Myślę, że takie możliwości wyróżniają nasz kierunek na tle innych uczelni w Polsce. - powiedział Mikołaj Gazda, student IV roku Inżynierii Multimediów na kierunku Reżyseria dźwięku.

Pomysłodawcą koncertu był dr inż. Marcin Zastawnik, który opiekuje się studentami Inżynierii Multimediów.
- Cieszy mnie przede wszystkim to, że udało się zrealizować to wydarzenie. Nie ukrywam, że to było spore przedsięwzięcie. Niektórzy studenci po raz pierwszy mieli okazję realizować na poważnie koncert. Udało się wykorzystać profesjonalne nagłośnienie, które mieliśmy dzięki współpracy z firmą Epic Sound. To fantastyczne, że ludzie, którzy dopiero co ukończyli Uniwersytet Jana Długosza dzisiaj prowadzą firmę nagłośnieniową i sami uczą kolejne roczniki - powiedział dr inż. Marcin Zastawnik, prowadzący przedmioty kierunkowe na reżyserii dźwięku i realizacji obrazu.

- Chciałbym, żeby przedsięwzięcie nabierało rumieńców i wszystko zmierza w tę stronę. Wyobrażam sobie, że już w następnej edycji przyłączą się do nas studenci dziennikarstwa. Dodatkowo, chcemy wydarzenia robić otwarte dla szerokiego grona publiczności - podsumowuje dr inż. Marcin Zastawnik.

Drugi aspekt wyjątkowości to fakt, że "po drugiej stronie" stali artyści Wydziału Sztuki, dla których wystąpienie było ich egzaminem.

- Bardzo cenię sobie możliwość nawiązywania współpracy ze studentami innych kierunków na Uczelni. Projekt tego koncertu realizujemy wspólnie z kierunkiem Inżynierii Multimediów i efekty mogę podsumować jako fantastyczne! - powiedziała mgr Joanna Świniarska-Szebeszczyk, prowadząca studentów wokalistyki estradowej, od kilku lat występuje w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Pack.

opr. dr inż. Marcin Zastawnik