Na spotkaniu z dr. Mariuszem Sokołowskim o „Zarządzaniu informacją w systemach bezpieczeństwa...”

19 kwietnia 2021 r. na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, w ramach Projektu Edukacyjnego współrealizowanego przez studentów zrzeszonych w Sekcji Koła Naukowego „Kryminalistyka” oraz Sekcji Koła Naukowego „Systemy Bezpieczeństwa i Ratownictwo Medyczne”, odbyła się III edycja „Praktycznych Spotkań z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa”. W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa COVID-19, przedsięwzięcie realizowane było w formie on-line, z wykorzystaniem komunikatora internetowego. Tematem spotkania było „Zarządzanie informacją w systemach bezpieczeństwa – na przykładzie pracy służb prasowych polskiej policji”. Praktyczne aspekty tych zagadnień zostały omówione przez zaproszonego gościa specjalnego insp. w st. spocz. dr. Mariusza Sokołowskiego (- adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego). W latach 2007 - 2015 rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, który za swój profesjonalizm oraz zaangażowanie w realizację zadań wynikających z pełnionej funkcji, był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany m.in. został doceniony nagrodami „Lew PR” oraz „PRotony”. nauczyciele akademiccy, a przede wszystkim studenci, mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z praktycznymi zagadnieniami związanymi z profesjonalnym zarządzaniem informacją w systemie bezpieczeństwa, także w sytuacjach kryzysowych. Spotkanie zostało przeprowadzone w przystępny i bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony studentów, którzy brali aktywny udział w dyskusji.

Organizatorzy zajęć składają serdecznie podziękowania prelegentowi panu insp. w st. spocz. dr Mariuszowi Sokołowskiemu za profesjonalne i efektywne przeprowadzenie spotkania, które przebiegało na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Dziękujemy paniom przewodniczącym sekcji wskazanych kół naukowych, za współpracę przy organizacji spotkania, oraz Wszystkim uczestnikom, za przyjęcie zaproszenia i czynny udział w projekcie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych „Praktycznych Spotkaniach z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa”, które są planowe do realizacji w bieżącym roku akademickim – informacje na ten temat będą zamieszczane na stronie Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych oraz na profilach kół naukowych na facebooku.

opr. mgr Adrian Wasik