Pracownicy WNŚPiT współorganizowali Konferencję EPNOE Junior Scientist Meeting 2022 w Aveiro

8-9 września pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych w składzie: dr hab. Janusz Kapuśniak, prof. UJD – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr Kamila Kapuśniak, dr Arkadiusz Żarski, mgr Malwina Wójcik i mgr Sandra Żarska uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej „5th EPNOE Junior Scientist Meeting”, współorganizowanej przez UJD wraz z Universidade de Aveiro w Portugalii oraz Institut Ciència de Materials de Barcelona. Podczas konferencji poruszone zostały tematy dotyczące polisacharydów, ich struktury, modyfikacji i zastosowania. W trakcie konferencji wykład plenarny wygłosił dr hab. Janusz Kapuśniak, prof. UJD na temat „Fibre and prebiotic substances from starch in human nutrition”. Przez pracowników zostały zaprezentowane postery i doniesienia naukowe dotyczące badań prowadzonych na WNŚPiT. W komitecie organizacyjnym konferencji znaleźli się dr Kamila Kapuśniak oraz dr Arkadiusz Żarski, natomiast mgr Malwina Wójcik współprowadziła sesję dotyczącą polisacharydów w naukach rolno-spożywczych.

opr. mgr Malwina Wójcik