Spotkania upowszechniające wyniki projektu INTRANET

25 maja w Auli budynku Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i UJD przy Alei Armii Krajowej 13/15 odbyło się spotkanie – szkolenie nt: Kształtowanie przedsiębiorczości korporacyjnej z udziałem przedstawicieli firm/ organizacji/ instytucji z Częstochowy i okolic zorganizowane na zakończenie realizacji projektu „Intranet: przedsiębiorczość korporacyjna – sieciowy zbiór strategii”, z programu Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa Strategiczne. Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk”, związane z upowszechnianiem rezultatów projektu. Natomiast 19 maja odbyło się podobne spotkanie online, w którym uczestniczyły osoby z różnych stron Polski – z Warszawy, Opola, Krakowa, Katowic i in.

W związku z sytuacją pandemiczną część uczestników szkolenia zdecydowała się wziąć udział w spotkaniu online. Uczestnicy rejestrowali się poprzez formularz przygotowany przez zespół projektowy UJD i opublikowany na polskiej stronie projektu. Spotkanie wirtualne odbyło się za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Program spotkania zarówno stacjonarnego jak i wirtualnego został podzielony na dwie części. W pierwszej części Kierownik Projektu dr hab. Alina Gil, prof. UJD przywitała uczestników i przedstawiła informacje o Uczelni oraz projekcie Intranet. Następnie pozostali prelegenci dr inż. Urszula Nowacka, prof. UJD, dr Joanna Górna i dr Rafał Głębocki przedstawili tło i szczegółowe informacje o projekcie Intranet. Przeprowadzono krótkie dyskusje między częściami prezentacji. Miały one na celu zaangażowanie uczestników i jak największe zainteresowanie wynikami projektu. Uczestnicy pozytywnie wypowiadali się na temat spotkań, podkreślając sensowność kształcenia ludzi w zakresie „intraprzedsiębiorczości”. Uczestnicy otrzymali certyfikaty i materiały reklamujące projekt.

opr. dr hab. Alina Gil, prof. UJD