Spotkanie robocze partnerów projektu Erasmus+ GSmart – Antalya, Turcja

W dniach 20 i 21 października br. zespół naszej Uczelni – dr hab. Alina Gil, prof. UJD, dr inż. Urszula Nowacka, prof. UJD i dr Rafał Głębocki – poprowadził czwarte już spotkanie partnerów projektu GSmart, które tym razem odbyło się w miejscowości Antalya w Turcji. Członkowie Konsorcjum, składającego się z uczelni i organizacji z Polski, Niemiec, Holandii, Turcji i Hiszpanii uczestniczyli w produkcji materiału audio-wideo, na potrzeby szkolenia grupy docelowej projektu z wykorzystaniem platformy MOOC.

GSmart to projekt badawczo-dydaktyczny, dotyczący współpracy międzypokoleniowej w dwóch obszarach: życia codziennego i środowiska pracy. Grupą docelową projektu są edukatorzy pracujący z osobami dorosłymi. Partnerzy projektu przeprowadzili badanie oraz opracowali ramowy model wspierający procesy kooperacji między pokoleniami w różnorodnym otoczeniu społecznym. Gotowe są już aktywności szkoleniowe online i interaktywne warsztaty, zawierające innowacyjne metody nauczania i uczenia się. Obecnie Konsorcjum GSmart pracuje nad witryną projektu w formie MOOC – Educators’ Manual.

Więcej informacji znajduje się na stronie projektu.

Opr.: dr Rafał Głębocki