Uniwersytet prezentował osiągniecia podczas VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości

Od 5 do 7 października 2021 r. przedstawiciele naszego Wydziału wzięli udział w VIII edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który jest największym cyklicznym wydarzeniem gospodarczym w Polsce. W tegorocznej edycji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, Uniwersytet reprezentował Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Zygmunt Bąk, prof. UJD, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych dr hab. inż. Marcin Sosnowski, prof. UJD oraz przedstawiciele Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Obszarze Nauki i Sztuki dr hab. Edmund Golis, prof. UJD i dr inż. Karolina Grabowska.

Podczas Kongresu Prorektor ds. Rozwoju odebrał przyznaną dla Uniwersytetu, Polską Nagrodę Innowacyjności, która jest potwierdzeniem dynamicznego rozwoju Uczelni w obszarze badawczo-rozwojowym. Prof. Marcin Sosnowski był prelegentem w dyskusji panelowej „Edukacja a rynek pracy”, podczas której środowisko wiodących polskich uczelni oraz przedstawiciele przedsiębiorców podkreślali konieczność ścisłej współpracy. Doceniono również wartość innowacyjnej formy kształcenia na studiach dualnych. Należy podkreślić, że obecnie Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych prowadzi w formie dualnej kierunek Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały. Jest to niewątpliwym potwierdzeniem uwzględniania przez Wydział oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego w zakresie umiejętności i kompetencji nabywanych przez studentów.

Relacja wideo z wydarzenia

opr. dr inż. Karolina Grabowska