Uniwersytet współorganizatorem The International Conference on Phosphorus Chemistry (ICPC 23) Częstochowa, July 5-9, 2021

W roku 2018 International Steering Committee serii konferencji “TheInternational Conference on Phosphorus Chemistry (ICPC)” przyznał, na wniosek prof. Józefa Drabowicza (w wyniku procedury konkursowej) organizację w roku 2021 kolejnego, 23 spotkania z tej serii, ówczesnemu Wydziałowi Matematyczno-Przyrodniczemu AJD w Częstochowie (obecnie Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie) oraz Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna konferencja jest organizowana w formule wirtualnej w dniach od 5 do 9 lipca 2021 r. (poniedziałek - piątek). Jej uczestnicy, ponad 210 naukowców z 23 krajów reprezentujących 5 kontynentów, będą mogli wysłuchać 10 wykładów plenarnych i 35 wykładów zaproszonych oraz zapoznać się w trakcie sesji plakatowych z ponad 140 prezentacjami plakatowymi. Pełne informacje są dostępne na stronie internetowej konferencji.

Mamy nadzieję, że organizacja tegorocznej Konferencji przyczyni się do ugruntowania rozpoznawalności polskiej chemii oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie w międzynarodowym środowisku akademickim.

opr. prof. Józef Drabowicz