Wizyta dr Patrice Marchanda (Uniwersytet w Strasburgu) w ramach programu Erasmus+

W dniach od 9 do 13 maja 2022 r gościem Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych był doktor Patrice Marchandaz Institut Pluridisciplinaire Hubert Curien , IPHC, CNRS_University of Strasbourg. Dr Marchand prowadzi w tym Instytucie od roku 2011 badania nad różnymi aspektami radiochemii ( przy wykorzystaniu najczęściej izotopów Fluor-18 i Cu-64 i Zr-89), produkcja izotopów orazprzedklinicznym obrazowaniem in vivo.

W dniu 11 maja 2022r. dr. Marchand wygłosił wykład zatytułowany „Radiochemistry - Application to [18F] FDOPA synthesis" oraz zrealizował trzygodzinny cykl wykładowy zatytułowany „Basis of Radio-chemistry: A Journey from Radio-isotope production to In Vivo Imaging".

opr. prof. dr hab. Józef Drabowicz