Wizyta studentów w Centrum Technologicznym Yamazaki Mazak Central Europe w Katowicach

5 lipca 2021 r. studenci kierunku Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały, realizowanym w formie studiów dualnych (przy ścisłej współpracy z pracodawcami) odwiedzili Centrum Technologiczne Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o. w Katowicach. Studenci wysłuchali ciekawych wykładów na temat zaawansowanych rozwiązań technologicznych w zakresie maszyn obróbczych i laserów sterowanych numerycznie CNC, produkowanych przez japońską firmę Yamazaki Mazak oraz obserwowali pracę tych urządzeń na żywo. Bez wątpienia tak zaawansowane maszyny będą podstawą przemysłu 4.0 w Polsce, a mamy nadzieję, że już niedługo nasi studenci kierunku Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały, jako wykwalifikowani inżynierowie, będą brać czynny udział w ich wdrażaniu.

Więcej informacji o kierunku studiów realizowanym w formie dualnej można znaleźć na stronie:

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: inzynierprzyszlosci@ujd.edu.pl