Wzmacnianie oddziaływania naukowców na społeczeństwo

Na naszym Wydziale po raz kolejny zorganizowano Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie. Celem wydarzenia jest nawiązywanie i wzmacnianie relacji pomiędzy naukowcami i dziennikarzami dla dobra całego społeczeństwa.

Wydarzenie miało nietypowy format. Odbywały się krótkie spotkania jednego naukowca z jednym dziennikarzem. Podczas rozmowy była możliwość wzajemnego poznania potrzeb i możliwości jakie mają obie strony. Dzięki temu można było wybrać najlepszego partnera do współpracy.

Wydarzenie zostało zainaugurowane w 2014 przez Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Więcej o wydarzeniu można dowiedzieć się z materiału TV Orion: https://www.youtube.com/watch?v=-cSITp0AK-M

Koordynatorem wydarzenia ze strony naszej Uczelni był dr inż. Marcin Zastawnik (pracownik naszego Wydziału). Organizatorem jest Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Fundacji Orlen.

opr. dr inż. Marcin Zastawnik