Zaproszenie do udziału w V edycji Projektu Edukacyjnego "Praktyczne Spotkania z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa"


23 listopada 2021 r. w godz. 17.30 - 19.00 w formie zdalnej na platformie meet.google, odbędzie się V edycja Programu Edukacyjnego "Praktyczne Spotkania Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa" realizowanego w ramach Koła Naukowego Wydziału Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych - Sekcja "Systemy Bezpieczeństwa oraz Ratownictwo Medyczne" i Sekcja "Kryminalistyka".

Temat spotkania:
"Antropologia fizyczna w kryminalistyce - badania ludzkich szczątków kostnych"

Prelegent:
Pani mgr Justyna Karkus - doświadczony antropolog, absolwentka kryminalistyki, doktorantka w Katedrze Antropologii Uniwersytetu Łódzkiego, autorka licznych publikacji i opracowań materiałów osteologicznych pochodzących zarówno z wykopalisk archeologicznych, jak i z ekshumacji szczątków ludzkich. Zakres spotkania będzie obejmował praktyczne aspekty pracy antropologa oraz to, czego można się dowiedzieć na podstawie badania zeszkieletowanych szczątków ludzkich.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie z prelegentem, który posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie stosowania antropologii w praktyce identyfikacji szczątków ludzkich. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów wiedzy z zakresu wykorzystania antropologii w kryminalistyce i kryminologii.

opr. mgr Adrian Wasik