6 MLN dla UJD w ramach konkursu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.

Uniwersytet zdobył 5 996 000 zł na wdrożenie programu rozwoju badań naukowych, transferu innowacji, umiędzynarodowienia i kształcenia w ramach dyscyplin nauki chemiczne oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka w latach 2024 - 2027. Powyższe dofinansowanie zostało przyznane przez Ministerstwo w ramach konkursu „Regionalna inicjatywa doskonałości 2024–2027”. Zaproponowany przez nasz Uniwersytet plan rozwoju dyscyplin naukowych został oceniony na 118 punktów na 120 możliwych i tym samym uzyskaliśmy 100% wnioskowanej kwoty na realizację kilkunastu zadań obejmujących m.in. certyfikację wybranych pracowni/metod badawczych, podniesienie kompetencji kadry badawczo-dydaktycznej, mikrogranty, program motywacyjny, podniesienie poziomu umiędzynarodowienia, popularyzację i upowszechnianie nauki, rozbudowę infrastruktury badawczej, podniesienie jakości kształcenia na potrzeby gospodarki, realizację staży naukowych, utworzenie i prowadzenie Biura Wsparcia Aplikacji Grantowych oraz utworzenie interdyscyplinarnego czasopisma naukowego.

Realizacja projektu pozwoli na zintensyfikowanie dynamicznego rozwoju naszego Uniwersytetu we wszystkich obszarach jego działalności.

Opr. dr hab. inż. Marcin Sosnowski, prof. UJD