Firma SMARTTECH w gronie partnerów Uniwersytetu

W dniu 13 marca 2020 r. Uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z polską firmą SMARTTECH, specjalizującą się w produkcji skanerów 3D wykorzystujących metodę pomiaru światłem strukturalnym. Tym samym nasza Uczelnia przystąpiła do prestiżowego programu SMARTTECH3D EDU. Firma dostarcza również zaawansowane oprogramowanie przeznaczone do przetwarzania zeskanowanych danych pomiarowych 3D. Uczelnia na wyposażeniu pracowni Prototypowania 3D znajdującej się w budynku Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych posiada skaner SMARTTECH3D UNIVERSE 2.0 wraz z oprogramowaniem SMARTTECH3Dmeasure. Sprzęt ten jest wykorzystywany do celów naukowych oraz dydaktycznych, a także do realizacji praktycznych prac dyplomowych związanych z wykorzystaniem technologii skanowania 3D w różnych branżach.

Więcej informacji o współpracy z firmą udziela mgr inż. Karolina Grabowska k.grabowska@ujd.edu.pl