Kolejne debaty i wykłady w ramach „Praktycznych Spotkań z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa"

W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego „Praktyczne Spotkania z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa” studenci Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, zrzeszeni w Sekcji Koła Naukowego „Systemy Bezpieczeństwa i Ratownictwo Medyczne” oraz w Sekcji Koła Naukowego „Kryminalistyka” 7 grudnia 2021 r. uczestniczyli on-line w debacie pt. „Policja Przyszłości”, gdzie prelegentami byli:

gen. Andrzej Matejuk – Stowarzyszenie Generałów Policji RP

prof. Aleksandra Gasztold – Sekretarz Generalna Women in International Security Poland

dr Marcin Mrowicki – Zespół Prawa Karnego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich

insp. w st. spocz. dr Rafał Batkowski – Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w IBiRM.

Natomiast w dniu 9 grudni 2021 r. wskazani studenci uczestniczyli on-line w wykładzie i dyskusji pt. „Policja i SUFO w trosce o bezpieczeństwo miejsc publicznych", gdzie prelegentem był pan insp. w st. spocz. dr Rafał Batkowski - bardzo doświadczony oficer Policji w stanie spoczynku, który pełnił służbę m.in. na stanowiskach Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu i w Poznaniu, był członkiem Zarządu EUROPOLU, był również Szefem Krajowego Biura INTERPOLU. Obecnie jest Dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa w Instytucie Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego w Warszawie.

Spotkania zostały przeprowadzone w przystępny, bardzo ciekawy i interesujący sposób pozwalający na efektywne poszerzenie zakresu wiedzy i zainteresowań naukowych oraz zawodowych związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, dzięki czemu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony studentów i kadry naukowo-dydaktycznej.

Składamy serdeczne podziękowania Prelegentom za profesjonalne i efektywne przeprowadzenie spotkań, które przebiegały na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i metodycznym.

Dziękujemy paniom przewodniczącym Sekcji wskazanych kół naukowych, za współpracę przy organizacji udziału studentów w tych przedsięwzięciach, a wszystkim uczestnikom, za przyjęcie zaproszenia i czynny udział w projekcie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych „Praktycznych Spotkaniach z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa”, które są planowe do realizacji w bieżącym roku akademickim – informacje na ten temat będą zamieszczane na stronie Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych oraz na profilach kół naukowych na facebooku.

opr. mgr Adrian Wasik