Podsumowanie projektu Spinaker „Intensywna Szkoła SolidWorks online”

W okresie od 1 czerwca 2022 r. do 31 lipca 2023 r. na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych realizowano projekt „Intensywna Szkoła SolidWorks online” finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia.

Głównym celem projektu było zwiększenie umiędzynarodowienia Uczelni poprzez opracowanie intensywnego międzynarodowego programu kształcenia w formie online, dedykowanego dla zagranicznych studentów i doktorantów. Utworzony kurs „Intensywna Szkoła SolidWorks online” zawierał elementy promujące kulturę i naukę polską oraz moduły specjalistyczne, których celem było zapoznanie uczestników z oprogramowaniem SolidWorks, dedykowanym do inżynierskiego projektowania 3D. W trzech przeprowadzonych edycjach kursu, udział wzięło 53 studentów i studentek oraz 4 doktorantów, reprezentujących uczelnie z Czech, Ukrainy, Chorwacji oraz Kazachstanu. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną oraz naukową naszego Uniwersytetu. Zatem realizacja projektu pozwoliła na zwiększenie rozpoznawalności Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie w międzynarodowym środowisku akademickim oraz zwiększyła liczbę studentów zagranicznych, którzy rozpoczęli współpracę z UJD zwłaszcza w ramach studiów wspólnych na kierunku Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały.

opr. dr inż. Karolina Grabowska