Praktyczne szkolenie dla studentów uczestniczących w projekcie SBBE

Dr Waldemar Krawczyk, adiunkt w Zakładzie Współczesnych Problemów Bezpieczeństwa Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, były dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, przeprowadził praktyczne szkolenie dla studentów uczestniczących w projekcie SBBE [Sustainable Biomass and Bioproducts Engineering (pol. Zrównoważona inżynieria biomasy i bioproduktów)]. Ogólnym celem projektu SBBE jest zapewnienie doskonałej jakości i innowacyjnego programu EMJM [Erasmus Mundus Joint Master (pol. Erasmus Mundus Wspólny mistrz)] w celu zwiększenia atrakcyjności Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego poprzez umiędzynarodowienie edukacji.

Zajęcia prowadzone przez dr Waldemara Krawczyka obejmowały zakres analizy substancji psychoaktywnych w biomasie pochodzenia roślinnego. Studenci zostali zapoznani z zagadnieniami związanymi z produkcją i analizą chromatograficzną (GC-MS i HPLC) narkotyków naturalnych i półsyntetycznych z liści koki, maku i ziela konopi.

Więcej informacji na stronie:

opr. dr Waldemar Krawczyk