Prezentacja Uniwersytetu podczas XXXII Krajowej Wystawy Rolniczej

W dniach 2-3 września w Częstochowie po raz kolejny odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. Tradycyjnie towarzyszyła im Krajowa Wystawa Rolnicza, organizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. XXXII edycja wystawy została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych promowali naszą Uczelnię w tzw. strefie nauki obok Państwowych Instytutów Badawczych. Podczas dwudniowej wystawy przedstawiali aktualną ofertę edukacyjną Uniwersytetu, w tym kierunki nauk rolniczych i nauk o zdrowiu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

opr. dr Arkadiusz Żarski