Profesorowie z naszego Wydziału wśród najczęściej cytowanych naukowców świata (po raz kolejny)

Po raz kolejny badacze z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych znaleźli się w gronie najbardziej wpływowych naukowców świata pod kątem przyjętych wskaźników cytowań ich publikacji. Nazwiska 2% najwybitniejszych naukowców uszeregowane na podstawie przyjętych wskaźników oceny dorobku naukowego opublikowano na stronie https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6. Ranking obejmuje dorobek naukowy za rok 2022 oraz za cały okres pracy naukowej.

W obu zestawieniach znaleźli się poniżsi naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych:

- prof. Brik Mikhail;

- prof. Krzywański Jarosław;

- prof. Povstenko Yuriy;

- prof. Shpotyuk Oleh;

W zestawieniu obejmującym całokształt kariery naukowej wskazano ponadto Panią prof. Wandę Śliwę, która jest emerytowaną pracownicą Wydziału.

Wyróżnionym Profesorom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!