Projekt „GSmart” – zakończyliśmy I etap realizacji projektu

Projekt Generacja: Smart. Kompetencje społeczne jako transmedialny pomost wspierający rozwój nowej kultury współpracy międzypokoleniowej (GSmart), 2020-1-PL01-KA204-081415, realizowany w ramach programu Erasmus+, którego koordynatorem jest nasz Uniwersytet, może pochwalić się już pierwszymi wynikami.

Ukończyliśmy I etap realizacji projektu tzn. badania dotyczące współpracy międzypokoleniowej i konieczności przezwyciężania pojawiających się problemów w tym obszarze. Za pomocą przeprowadzonego badania, projekt GSmart zapewnia grupie docelowej możliwość aktualizacji i poszerzenia wiedzy na temat współpracy międzypokoleniowej. Wyniki przeprowadzonych badań i analiz zamieszczone zostały w formie raportu na stronie projektu i stanowią podstawę do zaprojektowania modelu edukacyjnego, w tym programu szkoleniowego skierowanego do grupy docelowej projektu, czyli edukatorów i innych osób wspierających uczące się osoby dorosłe.

W związku z zakończeniem I etapu badań i koniecznością omówienia kolejnych działań w dniach 15-16 września 2021r. w Castellon (Hiszpania) odbyło się spotkanie partnerów projektu tj. CIDET (Hiszpania), HdBA (Niemcy), SEALS (Holandia), EKSINOVA (Turcja), WUP (Katowice). Z ramienia UJD w spotkaniu uczestniczyli: dr hab. Alina Gil, prof. UJD, dr Rafał Głębocki oraz dr Urszula Nowacka, prof. UJD. Przed nami opracowanie innowacyjnego modelu edukacyjnego, w tym kursu transmedialnego oraz przygotowanie multimedialnego i interaktywnego kursu MOOC.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu

opracowanie: dr hab. Alina Gil, prof. UJD