Projekt Uniwersytecka Częstochowa w Radiu Jura

Już w najbliższą niedzielę 23 października 2022 r. o godz. 18:00, gościem audycji radiowej w ramach projektu Uniwersytecka Częstochowa będzie pracownik Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych. Dr hab. Janusz Kapuśniak, prof. UJD, kierownik Katedry Dietetyki i Badań Żywności, w audycji zatytułowanej „Wzbogacanie diety dzieci i młodzieży prebiotykami ze skrobi ziemniaczanej" opowie m.in. o zdrowym odżywianiu.

Projekt "Uniwersytecka Częstochowa" ma na celu popularyzację działalności naukowej prowadzonej w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Obejmuje on cykl trzydziestu audycji we współpracy z Radiem Jura. Goście audycji, pracownicy badawczo-dydaktyczni UJD, opowiadać będą o swojej działalności naukowej. Po premierze radiowej rozmowy zostaną udostępnione online dla wszystkich zainteresowanych. Projektem kierują Rzecznicy Nauki UJD.