Realizacja praktycznych prac dyplomowych z wykorzystaniem skanera 3D SMARTTECH UNIVERSE 2.0

Studenci kierunku Kryminalistyka i Systemy Bezpieczeństwa oraz Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały realizują praktyczne prace dyplomowe w formie projektów z wykorzystaniem zaawansowanego skanera 3D oraz oprogramowania dedykowanego do przetwarzania zebranych danych pomiarowych w postaci chmur punktów SMARTTECH3Dmeasure.

Możliwości zastosowania skanera 3D SMARTTECH UNIVERSE, będącego na wyposażeniu Pracowni Prototypowania 3D są bardzo szerokie, co pozwala na realizację różnorodnych projektów. Studenci analizują możliwości wykorzystania tego skanera do analizy śladów traseologicznych, wykonania precyzyjnych pomiarów ludzkiej czaszki, a także do rekonstrukcji przedmiotów historycznych.