Rozmowy z Wojewodą Śląskim o rozwoju Uniwersytetu

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek odwiedził Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (11 maja 2023 roku). W trakcie spotkania z JM Rektor prof. dr hab. Anną Wypych-Gawrońską poruszone zostały kwestie rozwoju Uniwersytetu, zwłaszcza pod kątem rozbudowy bazy lokalowej. Wojewoda odwiedził również kampus Uczelni. Zwiedził i zapoznał się z dorobkiem Laboratorium Badań Środowiskowych, które pracuje w strukturach Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych (mieści się przy al. Armii Krajowej 13/15). W spotkaniu z Wojewodą Śląskim uczestniczyli zaproszeni goście: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński i Senator RP dr Ryszard Majer, prof. UJD, a także przedstawiciele Uniwersytetu: Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Janusz Kapuśniak i Prorektor ds. Rozwoju dr hab. inż. Zygmunt Bąk, prof. UJD.