Śląska Nagroda Naukowa 2022

W ramach tegorocznej szóstej odsłony Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego nasz Uniwersytet jest współorganizatorem zostanie wręczona Śląska Nagroda Naukowa.

Kandydaci do Śląskiej Nagrody Naukowej mogą zgłosić się samodzielnie lub zostać zgłoszeni przez osoby trzecie za pośrednictwem formularza, stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia wewnętrznego Nr R.021.1.45.2021 Rektora Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie z dnia 6 maja 2021r. w sprawie procedury wyłaniania kandydatów w konkursie Śląskiej Nagrody Naukowej z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice w terminie do 20 maja 2022 r.

Przypominamy, że ŚNN to prestiżowe wyróżnienie przyznawane badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. Można ją otrzymać za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu dwóch lat poprzedzających rok wręczenia wyróżnienia. Każda ze szkół wyższych wyłania kandydatów spośród pracowników oraz doktorantów według własnej, wewnętrznej procedury, a laureatów wybiera Kapituła Nagrody. W jej skład wchodzą reprezentanci uczelni współorganizujących Śląski Festiwal Nauki.

Do rejestracji zachęcamy wszystkich pracowników, a także doktorantów Uczelni!

Przydatne dokumenty:

Harmonogram wyłaniania kandydatów w konkursie ŚNN z UJD