Społeczność uniwersytecka solidaryzuje się z Ukrainą

23 LUTEGO SENAT UCZELNI PODJĄŁ UCHWAŁĘ W SPRAWIE WYRAŻENIA POPARCIA DLA NARODU UKRAIŃSKIEGO W WALCE O UTRZYMANIE SUWERENNOŚCI:

Senat Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie wyraża solidarność i pełne poparcie dla narodu ukraińskiego w jego walce o utrzymanie suwerenności. Społeczność Uniwersytetu zdecydowanie potępia wszelkie formy agresywnej polityki władz Federacji Rosyjskiej skierowane przeciwko prawu do życia w wolności i pokoju. Nie wyrażamy zgody na prowokacje i działania zmierzające do naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową. Wciąż wierzymy w pokojowe i dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu. Deklarujemy – zarówno jako sąsiedzi, obywatele Polski i Europy oraz jako przedstawiciele świata nauki – nasze zaangażowanie i wsparcie dla krajowych oraz międzynarodowych inicjatyw na rzecz pomocy Ukrainie i umacnianie pokoju na świecie!