Spotkanie nt. "Przeciwdziałanie kradzieży sygnału telewizyjnego i nielegalnego rozpowszechniania utworów w internecie"

W dniu 28 stycznia 2021 r. na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, w ramach projektu współrealizowanego przez studentów zrzeszonych w Sekcji Koła Naukowego „Kryminalistyka” oraz Sekcji Koła Naukowego „Systemy Bezpieczeństwa i Ratownictwo Medyczne”, odbyła się II edycja „Praktycznych Spotkań z Kryminalistyką i Systemami Bezpeczeństwa”. W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa COVID-19, przedsięwzięcie realizowane było w formie zdalnej, z wykorzystaniem komunikatora internetowego. Tematem spotkania było "Przeciwdziałanie kradzieży sygnału telewizyjnego i nielegalnego rozpowszechniania utworów w internecie". Praktyczne aspekty tych zagadnień zostały omówione przez zaproszonych Gości Specjalnych - Panów Zbigniewa Tarasia i Pawła Watkowskiego, którzy reprezentowali Stowarzyszenie "SYGNAŁ". Przedmiotowe stowarzyszenie działa na rzecz poszanowania własności intelektualnej, praw nadawców, dystrybutorów, licencjodawców oraz odbiorców programów telewizyjnych i innych treści multimedialnych. Nauczyciele akademiccy, a przede wszystkim studenci, mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z praktycznymi zagadnieniami przeciwdziałania kradzieży sygnału telewizyjnego i nielegalnego rozpowszechniania utworów w internecie. Spotkanie zostało przperowadzone w przystępny i bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony studentów, którzy brali aktywny udział w dyskusji.

Organizatorzy zajęć składają serdecznie podziękowania prelegentom, Panom Zbigniewowi Tarasiowi i Pawłowi Watkowskiemu, za profesjonalne i efektywne przeprowadzenie spotkania, które przebiegało na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Dziękujemy Paniom Przewodniczącym Sekcji wskazanych Kół Naukowych, za współpracę przy organizacji spotkania, oraz Wszystkim uczestnikom, za przyjęcie zaproszenia i czynny udział w spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych „Praktycznych Spotkaniach z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa”, które są planowe do realizacji w bieżącym roku akademickim – informacje na ten temat będą zamieszczane na stronie Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych oraz na profilach kół naukowych na facebooku.

opr. mgr Adrian Wasik