Spotkanie szkoleniowe partnerów projektu ERASMUS+ GSMART

W dniach 19 i 21 kwietnia br. zespół naszej Uczelni w składzie: dr hab. Alina Gil, prof. UJD, dr inż. Urszula Nowacka, prof. UJD, dr Joanna Górna, prof. UJD i dr Rafał Głębocki – koordynował spotkanie szkoleniowe partnerów projektu GSmart. Tym razem Partnerzy odwiedzili nasz Uniwersytet. Gościliśmy edukatorów z Hiszpanii, Holandii, Turcji, Niemiec i Polski.

Celem spotkania szkoleniowego było zaprezentowanie metody LEGO® Serious Play® (LSP). Innowacyjność edukacyjna LSP związana jest z możliwością kształcenia kompetencji społecznych w związku ze współpracą międzypokoleniową – w środowisku pracy i życia codziennego.

GSmart to projekt badawczo-dydaktyczny, dotyczący współpracy międzypokoleniowej. Partnerzy projektu przeprowadzili badanie oraz opracowali ramowy model wspierający procesy kooperacji między pokoleniami w różnorodnym otoczeniu społecznym. Gotowe są już aktywności szkoleniowe online i interaktywne warsztaty, zawierające innowacyjne metody nauczania i uczenia się.

Zapraszamy na stronę projektu: https://www.generationsmart.eu/

opr. dr Rafał Głębocki