Uniwersytet przystąpił do projektu studenckiego „HELPERS’ GENERATION” - Organizujemy Dni Dawcy Szpiku!

Sekcja Koła Naukowego "Systemy Bezpieczeństwa i Ratownictwo Medyczne" wspólnie z Fundacją DKMS Polska organizuje w dniach 4-8 kwietnia 2022 r. akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych w ramach projektu studenckiego „HELPERS’ GENERATION”, do którego przystąpił Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. We wskazanym projekcie udział bierze 56 uczelni wyższych z całej Polski, a jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji.

W dniach 4-6 kwietnia br. akcja będzie prowadzona w holu głównym UJD przy ul. Jerzego Waszyngtona 4/8. Natomiast w dniach 7-8 kwietnia br. akcja będzie kontynuowana w holu głównym budynku przy al. Armii Krajowej 13/15.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność akademicką do udziału w akcji - wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

opr. mgr Adrian Wasik