Uwaga! Spotkanie z Profilerem Kryminalnym!


Sekcja Koła Naukowego "Systemy Bezpieczeństwa i Ratownictwo Medyczne" serdecznie zaprasza na kolejną edycję spotkań z ekspertem w ramach Projektu Edukacyjnego "Praktyczne Spotkania z Kryminalistyką i Systemami Bezpieczeństwa", która odbędzie się w formie on-line w dniu 13 stycznia 2023 r.w godz. 18.00-19.30 na platformie meet.google

Temat spotkania: "Mity i fakty o profilowaniu kryminalnym nieznanych sprawców przestępstw"

Tematyka spotkania będzie dotyczyła możliwości wykorzystania psychologii do profilowania
nieznanych sprawców przestępstw, które polega na sporządzaniu portretów psychologicznych na podstawie wszystkich dostępnych informacji o danym zdarzeniu i jego okolicznościach, w tym ujawnionych i zabezpieczonych śladach kryminalistycznych.

Prelegent:
Pan Jan Gołębiowski - wybitny polski psycholog kryminalny, czołowy specjalista w zakresie profilowania nieznanych sprawców przestępstw. Biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, autor licznych publikacji na temat profilowania nieznanych sprawców przestępstw, w tym pierwszej w Polsce monografii na ten temat – „Profilowanie kryminalne. Wprowadzenie do sporządzania charakterystyki psychofizycznej nieznanych sprawców przestępstw”. Pracował jako psycholog policyjny w Komendzie Stołecznej Policji, oraz pracował na oddziale psychiatrii sądowej w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. W 2010 założył Centrum Psychologii Kryminalnej. Występował jako ekspert w seriach dokumentalnych „Syndykat Zbrodni” i „Polskie Prywatne Zbrodnie”. W czerwcu 2019 został głównym bohaterem pierwszego polskiego serialu dokumentalnego przedstawiającego pracę profilera pt. „Zawód: Profiler”, wyprodukowanego przez telewizję CBS Reality Polska.

Organizatorzy serdecznie zapraszają i zachęcają Państwa do udziału w tym spotkaniu.

Link do spotkania, można uzyskać zgłaszając zainteresowanie udziałem w nim pod adresem: a.wasik@ujd.edu.pl podając swoje imię, nazwisko oraz reprezentowaną instytucję.

opr. mgr Adrian Wasik