Wizyta prof. Karola Bruzika (Department of Pharmaceutical Sciences, University of Illinois at Chicago)

W dniach od 16 do 19 maja 2022 r gościem Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych był Pan Profesor Karol Bruzik z Department of Pharmaceutical Sciences, University of Illinois at Chicago. W trakcie pobytu na Wydziale Prof. Bruzik wygłosił 2 wykłady zatytułowane: GABA-A RECEPTOR AS TARGET OF CNS DRUGS - NEUROSTEROIDS oraz GABA-A RECEPTOR AS TARGET OF CNS DRUGS - INTERSUBUNIT BINDING SITES SPECIFICITY OF ETOMIDATE AND BARBITURATES.Omówił w nich, z perspektywy chemika, hamującą rolę receptora GABA-A w sieciach neuronalnych mózgu i jego modulację przez ligandy allosteryczne, oraz przedstawił aktualny stan wiedzy w określaniu lokalizacji miejsc wiązania ligandów receptora GABA-A. Wykłady te stanowiły uzupełnienie dwóch innych wykładów wygłoszonych dla pracowników Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych w roku 2021 przez prof. Bruzika w formule zdalne.

opr. prof. dr hab. Józef Drabowicz