Wizyta Przedstawicieli Firmy Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o. o. na WNŚPT

W dniu 31.01.2024r. mieliśmy przyjemność gościć na naszym Wydziale prezes zarządu Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o. o. (Produkty Bonifraterskie®) - panią Elżbietę Okrasę wraz z współpracownikami oraz przedstawiciela Poradni Ziołoleczniczej Bonifraterskiego Centrum Medycznego - lek. med. Marcina Samosieja. Podczas wizyty, przedstawiciele firmy mieli okazję zwiedzić laboratoria naszego wydziału (Laboratorium Badań Środowiskowych i Nowych Materiałów, Pracownię Metabolomiki oraz Laboratorium Badań Nowych Formulacji Lekowych) zapoznając się z możliwościami badawczymi, jakie oferuje nasza instytucja.

W ramach spotkania, nasi goście zaprezentowali interesujący wykład dotyczący zagadnień fitoterapii (ziołolecznictwa), a także przedstawili główne założenia firmy Produkty Bonifraterskie®. Studenci mieli okazję zgłębić wiedzę na temat zastosowań roślin leczniczych, poznać specyfikę rynku farmaceutycznego oraz wziąć udział w konkursie wiedzy.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z przedstawicielami firmy Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o. o. przyniesie wiele korzyści naszej społeczności akademickiej. Liczymy na rozwój współpracy zarówno na polu dydaktycznym, jak i naukowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

opr. dr Marika Turek