Współpraca z Aresztem Śledczym w Częstochowie

W dniu 7 grudnia 2023 r. Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie Pani dr hab. prof. UJD Joanna Warońska-Gęsiarz i Dyrektor Aresztu Śledczego w Częstochowie Pan mjr Michał Krupa zawarli porozumienie o współpracy. Obszary wzajemnej współpracy obejmują m.in. konsultacje w zakresie dostosowania programów kształcenia w zakresie oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego w odniesieniu do sylwetki absolwenta studiów, realizację wybranych zajęć i szkoleń dla pracowników oraz studentów, wizyty studyjne, a także realizację w Areszcie Śledczym w Częstochowie praktyk zawodowych dla studentów kierunku Kryminalistyka i Systemy Bezpieczeństwa oraz studentów innych kierunków studiów realizowanych przez UJD. Liczymy na owocną współpracę, satysfakcjonująca strony porozumienia, ale przede wszystkim stwarzającą studentom UJD możliwość poznania specyfiki służby i pracy w Służbie Więziennej, co zapewne pozwoli na poszerzanie horyzontów zainteresowań naukowo-zawodowych, związanych nie tylko z kryminalistyką i szeroko rozumianym bezpieczeństwem, ale także z pozostałym spektrum funkcjonowania wskazanej formacji mundurowej. Służba Więzienna stwarza ciekawą alternatywę, jako potencjalny, atrakcyjny pracodawca dla absolwentów UJD. Zatrudnienie w Służbie Więziennej mogą znaleźć nie tylko absolwenci kierunku Kryminalistyka i Systemy Bezpieczeństwa, ale także innych kierunków studiów realizowanych przez UJD np. inżynierii bezpieczeństwa, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, prawa, administracji, psychologii, dietetyki, informatyki, czy ekonomii. Nawiązana współpraca, będzie niewątpliwie bardzo ważnym elementem mającym pozytywny wpływ na efektywność procesu kształcenia.

Wyk. mgr Adrian Wasik