Współpraca z firmą Manta S.A.

19 stycznia 2024 nastąpiło przekazanie listu intencyjnego zawartego pomiędzy UJD w Częstochowie a Firmą Manta S.A. Inicjatorem podpisania umowy był dr inż. Marcin Zastawnik a firmę Manta reprezentował V-ce prezes Sławomir Jastrzębski.

Obszary wzajemnej współpracy obejmują m.in. wsparcie przy opracowywaniu, badaniu, wdrażaniu i modernizacji nowoczesnych urządzeń multimedialnych, konsultacje w zakresie dostosowania programów studiów czy współpraca dydaktyczna przy realizacji wybranych zajęć i/lub szkoleń dla pracowników oraz studentów.
Już podczas tego spotkania przekazano próbkę pierwszego produktu do badań na naszym Uniwersytecie.
Przedsiębiorstwo Manta S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w sprzedaży elektroniki użytkowej, działająca od 1998 roku. Dążąc do ciągłego rozwoju i innowacyjności Manta S.A. inwestuje w badania i rozwój. Efektem tych działań są inteligentne telewizory, głośniki bezprzewodowe, inteligentne urządzenia domowe oraz systemy zarządzania energią.

na foto: Sławomir Jastrzębski (wiceprezes firmy Manta) i dr inż. Marcin Zastawnik

autor foto: Kamil Kapol

opr. dr inż. Marcin Zastawnik