Koła Nauk Przyrodniczych „Skłodowska”

Koło Nauk Przyrodniczych „Skłodowska” to organizacja studencka wychodząca naprzeciw wyzwaniom stawianym przez ciągłą ewolucję paradygmatów naukowych oraz galopujący rozwój technologiczny. Kierowane jest ono do wszystkich studentów nauk przyrodniczych Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD i podobnie jak patronka koła - noblistka w dziedzinie chemii i fizyki - charakteryzuje się ono interdyscyplinarnością swoich działań. W dzisiejszych czasach to właśnie interdyscyplinarność jest słowem kluczem w rozwoju zawodowym i naukowym, a Koło „Skłodowska” jest idealnym miejscem do wymiany idei i doświadczeń osób studiujących na różnych kierunkach przyrodniczych, stawiając duży nacisk na integrację tych środowisk. Koło stanowi więc również platformę do mniej formalnych spotkań, pozwalając na poznanie innych studentów, uzyskanie pomocy w bieżących problemach lub też będąc punktem wyjścia do dalszych działań około-naukowych.

Celami Naszego Koła są przede wszystkim:

-Integrowanie środowiska studenckiego Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych we wspólnych projektach naukowych;

-Rozszerzanie pogłębianie i rozpowszechnianie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych;

-Rozwijanie i kształtowanie umiejętności społecznych potrzebnych do wykonywania zawodów związanych z naukami przyrodniczymi;

-Popularyzowanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych w środowisku lokalnym.

Opiekunem Koła jest dr Dominik Szczęśniak, prof. UJD (Katedra Fizyki Teoretycznej); d.szczesniak@ujd.edu.pl