Sekcja Twórców Gier Koła Naukowego WNŚPiT

Działalność Sekcji Twórców Gier Koła Naukowego WNŚPiT skupia grupę zafascynowanych i zainteresowanych tworzeniem gier studentów.

Aktywność tej sekcji przejawia się w popularyzacji tej dziedziny tworzenia gier, a jej działalność polega na:

• spotkaniach, na których członkowie sekcji Koła Twórców Gier lub zaproszeni goście prezentują prelekcje i omawiają nowinki ze świata tworzenia gier; dodatkowo na spotkaniach członkowie sekcji prezentują swoje ostatnie dokonania w kwestii tworzenia gier w tym nowe rozwiązania, jakie zaimplementowali, problemy, jakie rozwiązali lub jeszcze się z nimi borykają;
  • udziale w konferencjach, warsztatach i wydarzeniach związanych z branżą gier;
  • uczestnictwie przedstawicieli sekcji w interesujących wydarzeniach związanym z grami zarówno w kraju, jak i za granicą;
  • organizowaniu części poświęconej tworzeniu gier w ramach Dnia Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie;
  • utrzymaniu aktywnej strony internetowej, skrzynki e-mailowej oraz strony na platformach społecznościowych, na których prezentowane są aktualności i wydarzenia związane z tworzeniem gier;
  • zaangażowaniu członków sekcji w życie akademickie Wydziału i Uniwersytetu;
  • organizowaniu wykładów, warsztatów, sesji projektowych, kursów i działań dla młodzieży szkół średnich zainteresowanej tworzeniem gier.

Działalność sekcji nie ogranicza się wyłącznie do samego procesu tworzenia. Członkowie i studenci spotykają się również w czasie przerw między zajęciami, wspólnie rozwiązując problemy i dzieląc się pomysłami. Ponadto organizowane są nieformalne spotkania, takie jak maratony tworzenia gier czy też sesje testowania tworzonych gier. Chociaż aspekt naukowy jest istotny, to równie ważne jest budowanie zgranej społeczności studentów, która czerpie przyjemność ze spędzania czasu razem.
Członkowie Sekcji Twórców Gier Koła Naukowego WNŚPiT planują w przyszłości zorganizować cykliczną konferencję naukową, na której naukowcy, doktoranci oraz studenci związani z dziedziną tworzenia gier będą mieli możliwość prezentowania wyników swoich badań, oraz osiągnięć.

Link do strony FB: https://www.facebook.com/TexelCzKNTG

Opiekun: mgr Marcin Puchalskim.puchalski@ujd.edu.pl